JAK BĘDĘ WYGLĄDAĆ PO ZABIEGU?

Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na makijaż permanentny oraz proces gojenia.

Makijaż  permanentny brwi
Skóra po zabiegu może byc zaczerwieniona, napięta. Natomiast nigdy nie występuje opuchlizna.
Zaczerwienienie schodzi od 30minut do dwóch dni w przypadku cer bardzo wrażliwych.
Może delikatnie piec, szczypać,boleć. Jest to normalny objaw, raczej nie jest uciążliwy.
Brwi w ciągu najbliższych godzin będą ciemnieć i dawać uczucie ściągnięcia skóry.
W dniu od 5-7 następuje łuszczenie naskórka. Pigment odchodzi nierównomiernie, w pewnym momencie na brwiach pozostają ubytki, „dziury” w pigmentacji.
Kiedy już całkowicie zejdą strupki, może się wydawać, że pigment nie przyjął tak intensywnie, jakbyś chciała. Nie stresuj się. Brwi mają całe 28 dni na wygojenie się. W tym czasie pigment się stablizuje w skórze, Na początku brwi wydają się zbyt jasne, następnie- jak się wygoją- ciemnieją. Wtedy przychodzisz na korektę.
Na korekcie uzupełniamy wszystkie luki, przyciemniamy, wydłużamy, pogrubiamy jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Makijaż permanentny oczu
Oczy bardzo wrażliwe w trakcie zabiegu mogą łzawić- choć nie z powodu bólu a naciągania skóry powiek.
Oczy puchną, niestety nierównomiernie. Opuchlizna z oczu schodzi od 30 minut do dwóch dni. Zazwyczaj na drugi dzień nie ma śladu po opuchliznie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Stosuję bardzo silne środki relaksujące.

Makijaż permanentny ust
Usta po zabiegu są spuchnięte- w ogóle, delikatnie, znacząco. Niestety nie mam wpływu na opuchliznę, to osobnicza cecha organizmu. Opuchlizna utrzymuje się od 30 minut do dwóch dni po zabiegu. 
Usta są napięte, mogą delikatnie boleć. W dniach od 3-7 następuje złuszczanie naskórka ust. Wygląda to mniej więcej tak, jakby były bardzo suche. Nie jest to mocno widoczne, ponieważ przez cały okres gojenia się ust, smarujesz je dedykowaną maścią. Kiedy już zejdą wszystkie skórki usta wydają się bardzo jasne, że delikatnie przyjely. Nie przejmuj się. Tak jak w przypadku brwi- pigment stabilizuje się cały miesiąc.  Musisz odczekac na pełne wygojenie się naskórka. Na korekcie można usta przyciemnić, wyrównać kolor.

GALERIA